Dlaczego warto pracować w finansach w Niemczech?

Marzeniem większości z nas jest znalezienie dobrej pracy, gwarantującej wysokie zarobki. Aby to osiągnąć, warto już na samym początku swojej kariery podejmować kroki, które pozwolą do tego doprowadzić. Konieczne jest zatem wybranie odpowiedniego kierunku studiów. Dużą popularnością cieszą się ostatnimi czasy kierunki związane z finansami – zarządzanie, rachunkowość, ekonomia. Praca w finansach naprawdę się opłaca – sprawdź sam dlaczego.

 

Zalety pracy w finansach w Niemczech

Wykształcenie w obszarze finansów daje Ci wiele interesujących możliwości zawodowych. Jedną z nich jest wyjazd do pracy do Niemiec, gdzie perspektywy zawodowe oraz zarobki w tej branży są naprawdę atrakcyjne. Po ukończeniu odpowiednich studiów wyższych kandydaci mogą szukać tam zatrudnienia m.in. na stanowisku księgowego, analityka kredytowego i analityka finansowego. Na wysokie, satysfakcjonujące zarobki mogą liczyć tam nie tylko specjaliści z wieloletnim stażem zawodowym, ale i osoby dopiero rozpoczynające karierę w branży.

 

Wciąż zastanawiasz się, czy wyjazd do pracy za granicę to dobry pomysł? Udowodnimy Ci, że praca w finansach w Niemczech ma wiele zalet. Oto najważniejsze z nich.

 

Atrakcyjne perspektywy zawodowe

Jeśli zależy Ci na efektywnym wykorzystaniu czasu studiów, a docelowo na dobrze płatnej pracy, to wybierz kierunek związany z finansami - ukończenie takich studiów zapewnia atrakcyjne perspektywy zawodowe także za granicą. Podczas studiów zdobędziesz niezbędną wiedzę i to zarówno w teoretycznym, jak i praktycznym wymiarze. Czas spędzony na uczelni nie będzie dla Ciebie zmarnowany, a nabrane doświadczenie wykorzystasz w przyszłej pracy.

 

Łatwość znalezienia pracy

Branża finansowa ma to do siebie, że ulega nieustannym przekształceniom i rozwojowi. Warto zaznaczyć, że Niemcy są jednym z najszybciej rozwijających się środków ekonomicznych na świecie, dlatego też cały czas potrzebni są nowi specjaliści. W wyniku tego nowe osoby w tej branży mają szansę na szybkie znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia. Obecnie bardzo dobre perspektywy zawodowe, osobom poszukującym pracy w finansach w Niemczech zapewniają większe miasta, wśród nich znajdują się m.in. Kolonia, Frankfurt, Berlin oraz Monachium.

 

Stabilne zatrudnienie

Wspinając się po szczeblach kariery w branży finansowej, można zajść naprawdę daleko. Mimo że czasem zaczyna się od praktyk lub stażu, jeśli pracownik sprawdzi się i spełni oczekiwania, może liczyć na długofalową współpracę, która zapewni mu stałe źródło dochodu.

 

Wysokie zarobki

Finansiści w Niemczech zarabiają naprawdę pokaźne sumy. Oczywiście wszystko zależy od zajmowanego stanowiska i doświadczenia zawodowego, jednak wedle statystyk można wskazać, że praca w finansach na stanowisku księgowego w Niemczech wiąże się z średnim, rocznym wynagrodzeniem rzędu 38 tys. euro. Natomiast osoby wykwalifikowane zatrudnione w charakterze analityka finansowego, mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości nawet 48 tys. euro rocznie. Bardzo atrakcyjne przestawiają się również zarobki na stanowisku analityka kredytowego – specjaliści w tym obszarze mogą zarabiać w Niemczech średnio aż 59 tys. euro rocznie.

 

Szansa na szybki awans

Praca w finansach to idealna praca dla pracowników nienasyconych – ceniących sobie ciągły rozwój. Praca w tej branży zapewnia możliwość samodoskonalenia się oraz nabywania nowych kompetencji i umiejętności. Jest to praca bardzo dynamiczna, nie można się w niej nudzić, bo każdy dzień przynosi nowe, interesujące wyzwania.

 

Duże możliwości zawodowe

W branży finansowej można pracować na różnorodnych stanowiskach. Każdy znajdzie coś, co odpowiada jego kwalifikacjom. Oto niektóre z nich:

  • makler,
  • analityk finansowy,
  • doradca podatkowy,
  • audytor,
  • doradca finansowy,
  • księgowy,
  • kontroler finansowy,
  • doradca inwestycyjny,
  • agent ubezpieczeniowy.

 

Respekt

Utarło się już, że wykonywanie zawodu związanego z finansami wzbudza swego rodzaju pozytywne emocje i szacunek. A więc jeśli komuś zależy również na tych pozaekonomicznych korzyściach, to praca w finansach w Niemczech z pewnością spełni jego oczekiwania w tym zakresie.

 

Zalety pracy w finansach są naprawdę znacząco. Warto zaznaczyć, że zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu finansów w Niemczech cały czas rośnie. Jest to branża, w której można tam godnie zarabiać i cały czas rozwijać się zawodowo. Rozpocznij budowanie swojej kariery właśnie w branży finansowej w Niemczech, a na pewno nie pożałujesz swojej decyzji.