Jak skutecznie uczyć się języka angielskiego?

Podjąłeś decyzję - od dziś regularnie uczę się angielskiego i zastanawiasz się, jaka metoda nauki języka obcego będzie najskuteczniejsza? Skorzystaj z naszych porad. Doradzimy Ci, jakie metody przyniosą najlepsze efekty.

 

Zalety nauki angielskiego

Umiejętność efektywnej komunikacji w języku angielskim niesie ze sobą wiele korzyści. Otwiera Cię na świat, ułatwiając zawieranie interesujących znajomości poza granicami własnego kraju i poznawanie tradycji oraz zwyczajów obcych kultur. Znajomość angielskiego sprawia, że zyskujesz dostęp do nowych źródeł informacji o świecie – możesz poszerzać horyzonty myślowe i oddawać się swoim pasjom, zgłębiając literaturę w języku angielskim oraz zagraniczne dzieła filmowe. Co więcej, rozwinięte kompetencje językowe zapewniają także mocną pozycję na współczesnym rynku pracy – nie tylko polskim. Bardzo dobra znajomość angielskiego stwarza Ci ogromne możliwości rozwoju zawodowego także poza jej granicami. Krótko mówiąc, dzięki takim umiejętnościom świat stoi przed Tobą otworem.

 

Czy nasz wiek ma wpływ na efektywność nauki?

Wiele osób uważa, że wiek ma ogromny wpływ na możliwości przyswojenia języka obcego. Faktem jest, że wraz z upływem czasu efektywność podejmowanej przez nas nauki zmniejsza się, jednak odpowiednia motywacja i regularne ćwiczenia mogą przynieść w pełni satysfakcjonujące efekty. W dodatku, niektórzy naukowcy podważają stereotyp, jakoby istniała zależność między wiekiem a szybkością przyswajania języka obcego. Według badań, osoby, które wcześniej rozpoczęły swoją przygodę z językiem obcym, mogą mieć lepszą wymowę, jednak w pozostałych aspektach nie odstają zbyt wiele od osób zaczynających naukę w wieku dorosłym. 

 

Wpływ na naszą zdolność do nauki języka obcego ma wiele różnych czynników. Począwszy od naturalnych predyspozycji, poprzez wpływ języka ojczystego i wcześniejsze doświadczenia w nauce języków, aż po własną determinację w dążeniu do postawionego sobie celu. 

 

Kursy językowe - stacjonarne a online

Jaki kurs językowy wybrać – stacjonarny czy internetowy? Przed tym dylematem staje wiele osób. Na wybór konkretnej formy nauki najczęściej wpływa przede wszystkim aktualna sytuacja życiowa i czas, który jesteśmy w stanie przeznaczyć na ćwiczenia. Kursy e-learningowe to niezwykle elastyczna opcja. Dają nam możliwość nauki w dogodnym miejscu i czasie, dzięki czemu naukę języka możemy odpowiednio dopasować do naszego harmonogramu dnia. 

 

Jednak w kursach internetowych brakuje tego, co w nauce angielskiego jest niezwykle istotne - możliwości natychmiastowej konsultacji z nauczycielem, kontaktu z innymi uczniami i szansy na zweryfikowanie nabytych umiejętności w praktyce.

 

Mimo że stacjonarne kursy językowe nie są tak elastyczną formą nauki, jak e-learning, korzyści, które kursant może z nich wyciągnąć, są nie do przecenienia. Do największych zalet takiego rozwiązania należą m.in. wsparcie merytoryczne doświadczonego lektora, możliwość nauki od innych kursantów i prowadzenia konwersacji w języku angielskim, a także nacisk na regularną naukę – w przypadku kursów internetowych znacznie trudniej jest zachować samodyscyplinę, ponieważ najczęściej brakuje nam odpowiedniej motywacji. 

 

Jaką szkołę językową wybrać?

Postanowiłeś zapisać się na kurs do szkoły języka angielskiego? To bardzo dobra decyzja! Oto aspekty, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę podczas wybierania konkretnej placówki:

  • wykwalifikowana kadra lektorów,
  • renoma szkoły,
  • doświadczenie w nauczaniu – od jakiego czasu dana szkoła prowadzi działalność,
  • lokalizacja szkoły,
  • metody przydzielana kursantów do grup – aby nauka przyniosła najlepsze efekty, grupy powinny być formowane na podstawie poziomu językowego uczniów oraz ich wieku,
  • możliwość uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez native speakerów,
  • metody weryfikacji postępów kursantów – jak często i w jaki sposób lektorzy sprawdzają umiejętności nabyte przez uczniów w czasie kursu,
  • możliwość uczestnictwa w wyjazdach językowych.

 

Zajęcia z angielskiego – Gliwice 

Szukasz dobrej szkoły językowej na Śląsku? Skuteczne zajęcia z angielskiego dla mieszkańców Gliwic, Zabrza i okolicznych miast zapewnia Szkoła Języków Obcych ACE. Jej oferta obejmuje kursy dla dzieci, młodzieży, studentów oraz dorosłych. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych lektorów, co przekłada się na szybki rozwój nowych kompetencji językowych. Szkoła Języków Obcych ACE gwarantuje kursantom niezbędne pomoce naukowe i w pełni wyposażone, nowoczesne sale lekcyjne. Zapewnia także rewelacyjną atmosferę, która zdecydowanie sprzyja efektywnej nauce.