Jak wybrać dobry kurs angielskiego dla firm?

Planujesz zapisać się na zajęcia z biznesowego angielskiego? A może chcesz zainwestować w kompetencje językowe swoich pracowników? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kursu angielskiego dla firm.

 

Zajęcia z angielskiego dla firm – dlaczego warto?

Z punktu widzenia pracodawcy bardzo dobra znajomość angielskiego to ogromny atut pracownika. Obecnie, kiedy coraz więcej przedsiębiorstw rozwija swoją działalność także na rynki międzynarodowe, takie kwalifikacje stają się koniecznością. Zajęcia z angielskiego biznesowego stają się bardzo popularne wśród firm z rozmaitych branż. To świetne rozwiązanie dla osób, którym brakuje pewności siebie w mówieniu po angielsku, a na co dzień w pracy komunikują się właśnie w tym języku. Przełamanie bariery językowej, poprawa gramatyki, wymowy oraz poznanie specjalistycznego słownictwa branżowego, to oczywiście niejedyne zalety tego rodzaju kursów. Kurs angielskiego dla firm to przede wszystkim szansa na zwiększenie efektywności zespołu w komunikacji biznesowej. A to z kolei niesie ze sobą kolejne korzyści w postaci:

  • łatwości w nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych i pozyskiwania klientów,
  • budowania pozytywnego wizerunku firmy,
  • wzajemnej motywacji pracowników i integracji zespołu.

 

5 porad, jak wybrać kurs angielskiego dla firm

W związku z dużym zainteresowaniem kursami językowymi dla firm, na rynku funkcjonuje wiele szkół, które mają do zaoferowania naprawdę wiele. Jak zatem wybrać najlepszy kurs? Oto kilka kwestii, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę:

  • Czy program kursu jest spersonalizowany?

W przypadku kursów biznesowych personalizacja programu zajęć jest bardzo istotna. Na samym początku warto sprecyzować, na jakim obszarze zależy nam najbardziej – czy chcemy poszerzyć słownictwo, a może chcemy poprawić umiejętności konwersacyjne lub gramatykę. Poszczególne szkoły tworzą program kursu w 100% dopasowany do potrzeb danej grupy. W dodatku niektóre z nich w ofercie mają zajęcia dedykowane konkretnym branżom, np. marketingowej, finansowej, prawnej, IT. To najlepszy sposób na to, aby poszerzyć branżowe słownictwo i zdobyć nowe umiejętności językowe, które przydadzą się nam w codziennej pracy.

  • Jak duże są grupy?

Wielkość grup w dużym stopniu wpływa na komfort nauki i jej efektywność. Aby nauka języka była skuteczna, nie powinny być zbyt duże. W małych grupach występuje z reguły więcej okazji do interakcji, a to oznacza więcej możliwości do zweryfikowania swoich umiejętności w praktyce. Co więcej, lektor w małych grupach jest w stanie poświęcić więcej czasu każdemu z kursantów i zwiększyć ich zaangażowanie podczas zajęć.

 

  • Czy istnieje możliwość dojazdu do siedziby firmy?

Kurs angielskiego z dojazdem do firmy to ogromna wygoda z perspektywy kursantów. Zajęcia dla firm najczęściej odbywają się w godzinach popołudniowych lub wieczornych, dlatego brak konieczności organizowania dodatkowego dojazdu, to bardzo duże udogodnienie. W dodatku dla wielu osób nauka angielskiego w miejscu, które dobrze już znają (w tym przypadku w biurze), może być bardziej komfortowa.

 

  • Czy cena kursu obejmuje pomoce naukowe?

Przed wyborem oferty konkretnej szkoły językowej, warto zorientować się, czy cena kursu obejmuje pomoce naukowe. Oczywiste jest, że najlepiej zdecydować się na szkołę, która oferuje nieograniczony dostęp do profesjonalnych materiałów. Dużym atutem poszczególnych kursów mogą być także różnego rodzaju pomoce multimedialne.

 

  • Co byli kursanci mówią o danej szkole?

Najlepszą wizytówką szkoły są jej kursanci – sprawdź, co o niej mówią. Oczywiście trzeba pamiętać, że opinie w internecie, nie zawsze są wiarygodne, jednak mogą dać nam pewien ogląd sytuacji. Należy podchodzić do nich z dystansem, ale przeważająca liczba negatywnych opinii, powinna nam zasygnalizować, że dana szkoła może nie być odpowiednim wyborem. Z opinii byłych i obecnych kursantów często można wiele dowiedzieć się o sposobie prowadzenia zajęć, jej lektorach oraz atmosferze panującej w szkole.

 

Kurs angielskiego dla firm na Śląsku

Wpisując w wyszukiwarkę kurs angielskiego dla firm Śląsk, zobaczysz wiele ofert lokalnych szkół językowych – zastanawiasz się, jak wybrać najlepszą? Zachęcamy do skorzystania z oferty Szkoły Języków Obcych ACE w Zabrzu. ACE zapewnia spersonalizowane zajęcia z angielskiego dla każdej branży, a w tym – elastyczny grafik zajęć, małe grupy językowe, profesjonalne materiały dydaktyczne oraz możliwość dojazdu do siedziby firmy. Przekonaj się sam – zapisz się do ACE już dziś!