Kredyt oddłużeniowy dla firm – na czym polega i jakie są jego zalety?

Zalegasz ze spłatą kolejnych rat kredytu firmowego? Twojej firmie zagraża bankructwo? Kredyt oddłużeniowy dla firm może pomóc Twojemu przedsiębiorstwu wyjść z zadłużenia. Sprawdź, dlaczego to najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji. 

 

Spłata zadłużenia za pomocą kredytu oddłużeniowego dla firm

Wciąż pogłębiające się zadłużenie Twojego przedsiębiorstwa skłania Cię do zadłużania się w kolejnych instytucjach finansowych. Wraz z kolejną, zaciąganą pożyczką szansa na terminowe spłaty poszczególnych rat maleje. Takim sposobem bardzo łatwo możesz wpaść w tzw. spiralę zadłużenia. Jeśli w takiej sytuacji nie podejmiesz odpowiednio wcześnie kroków, mających na celu poprawę kondycji finansowej przedsiębiorstwa, może ono utracić płynność finansową i w efekcie  – zbankrutować.

 

Kredyt oddłużeniowy dla firm to odpowiednie rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy posiadają kilka zadłużeń i mają trudności z ich terminową spłatą, co przekłada się na znaczące pogorszenie się sytuacji finansowej biznesu. Skorzystanie z tego typu wsparcia finansowego to szansa na pozyskanie środków pieniężnych, za pomocą których spłacone zostaną wcześniej zaciągnięte kredyty i pożyczki. Nowe zadłużenie będzie o wiele wyższe od naszych dotychczasowych długów, dlatego należy odpowiednio oszacować możliwości finansowe swojej firmy. Powinniśmy mieć pewność, że dostępne środki pieniężne umożliwią nam spłatę zaciągniętego kredytu oddłużeniowego.

 

Dlaczego warto skorzystać z oferty kredytu oddłużeniowego dla biznesu? 

Kredyt oddłużeniowy może być Twoją szansą na wyjście z długów i koniec zmartwień związanych z finansami przedsiębiorstwa. Zastanawiasz się, jakie są jego największe zalety? Poniżej przedstawiamy najważniejsze korzyści, które niesie ze sobą ta forma wsparcia finansowego.

  • Kredyt oddłużeniowy może okazać się rozwiązaniem, które uchroni Twoją firmę od bankructwa.
  • W przypadku tego typu wsparcia finansowego nie jest wymagana dobra historia kredytowa.
  • Z kredytu oddłużeniowego mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy wcześniej zadłużyli się w innych instytucjach finansowych i nie spłacali rat w terminie.
  • Kilka zadłużeń zostaje połączone w jedno. Warunki jego spłaty mogą okazać się korzystniejsze niż dotychczas – zazwyczaj wysokość miesięcznej raty jest niższa, a spłata zadłużenia zostaje rozłożona w dogodnym dla nas czasie.

 

Wnioskowanie o kredyt oddłużeniowy

Tego typu produkt finansowy znajdziemy w ofercie różnego rodzaju instytucji pozabankowych. Na początkowym etapie wnioskowania o kredyt oddłużeniowy dla firm musimy przedstawić nasze wszystkie dotychczasowe długi. Na podstawie tych informacji konkretna instytucja przygotuje ofertę odpowiednio dopasowaną do naszych potrzeb i przedstawi warunki uzyskania kredytu  – wysokość poszczególnych rat oraz termin spłaty całego zadłużenia. Warto zaznaczyć, że w niektórych przypadkach konieczne może okazać się zabezpieczenie kredytu – np. zastaw nieruchomości.

 

Warto zaznaczyć, że mimo pozornych podobieństw kredyt oddłużeniowy nie jest równoznaczny z kredytem konsolidacyjnym. Główna różnica między tymi dwoma formami finansowania jest następująca  – w przypadku wnioskowania o kredyt oddłużeniowy pod uwagę nie jest brane to, czy dotychczasowe zadłużenia spłacaliśmy w terminie.  Tym samym, z takiego rozwiązania mogą skorzystać także przedsiębiorcy ze złą historią kredytową. W przypadku starania się o kredyt konsolidacyjny przez brak terminowych spłat wcześniejszych długów, możemy spotkać się z odmową udzielenia nam pomocy finansowej.