Platforma do wymiany walut 

Z roku na rok platformy do wymiany walut zyskują na popularności kosztem tradycyjnego kantoru. Nie do przecenienia jest bowiem wygoda dokonywania transakcji internetowych, jak również tempo ich realizacji. Jednak to nie wszystkie zalety platform walutowych. 

 

Dostęp zawsze i wszędzie 

Pewnie każdemu zdarzyła się sytuacja, gdy na ostatnią chwilę poszukiwał otwartego kantoru. Często przed wyjazdem zagranicznym okazuje się, że ilość wymienionej gotówki może jednak nie być wystarczająca. Również po dotarciu do zagranicznego celu, może przecież zabraknąć pieniędzy, a nie zawsze kantor jest pod ręką. Poza tym, korzystając z usług pierwszego napotkanego kantoru, łatwo narazić się na znaczącą stratę finansową, spowodowaną zaniżonym kursem. O wiele wygodniejszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest włączenie komputera lub wykorzystanie telefonu, w celu dokonania błyskawicznej wymiany. Internetowa platforma do wymiany walut Kantor.pl działa nieustannie, bez względu na aktualną datę czy godzinę.  

 

Obsługa platformy 

Portal jest niezwykle prosty w obsłudze. Wymiana waluty odbywa się tam w następujący sposób. Na samym początku należy zarejestrować się w serwisie. Następnie wpłać pieniądze z konta bankowego na swoje konto na Kantor.pl - otrzymasz wtedy mailowe powiadomienie. Od tego momentu możesz wymieniać walutę bez ograniczeń

 

Czy to się opłaca? 

Ze względu na dużą rywalizację na rynku oraz niewielkie koszty prowadzenia firmy, kantor internetowy nie pobiera prowizji za transakcje lub też są one niewielkie. Ponadto, również spread walutowy jest przeważnie wyjątkowo mały. 

Ogromną zaletą tego kantoru internetowego jest także bezpieczeństwo transakcji, intuicyjna obsługa platformy, a także bardzo szybki czas przelewu. 

 

 

Wymiana dowolnej waluty 

Częstym problemem w kantorach stacjonarnych jest niemożność wymiany mniej popularnych walut. W placówkach brakuje gotówki lub w ogóle dana waluta nie znajduje się w ofercie kantoru. Platforma do wymiany walut Kantor.pl, chcąc przetrwać na rynku internetowym, nie może sobie pozwolić na niezrealizowanie żądanej transakcji. W tym kantorze internetowym możesz wymieniać takie waluty jak Euro, Frank Szwajcarski, Dolar Amerykański, a także Funt Brytyjski.  

 

Co więcej, w internecie można wymieniać nawet niewielkie kwoty pieniędzy. Opcja ta przydaje się osobom wracającym z zagranicy, które nie wydały wszystkich pieniędzy, wymienionych wcześniej na obcą walutę.