Usługi prawne w zakresie prawa pracy

Usługi prawne w zakresie prawa pracy

Czy wiesz, jakiego wsparcia prawnego potrzebuje Twoje przedsiębiorstwo? Poświęć chwilę i przekonaj się jak stosować w praktyce prawo pracy oraz w jaki sposób pracodawca powinien respektować prawa pracowników. Tylko tutaj sprawdzisz czy prawnik w przedsiębiorstwie to konieczność, a dzięki garści wartościowych wskazówek przeanalizujesz, która kancelaria prawna najlepiej zadba o interesy Twoje i zatrudnianych przez Ciebie osób. 

 

Kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty w zakresie prawa pracy?

W funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, a także w relacjach pomiędzy pracodawcą, a pracownikami może dojść do sytuacji, w których skorzystanie z prawnej porady specjalisty okaże się koniecznością. Warto wtedy nawiązać współpracę z kancelarią adwokacką, która specjalizuje się w prawie pracy. Fachowa porada może okazać się nieoceniona chociażby w następujących przypadkach:

  • przygotowanie umów o pracę lub regulaminów,
  • doradztwo w kwestiach mobbingu i dyskryminacji,
  • reprezentowanie w sądzie w sprawach z zakresu prawa pracy,
  • udzielanie pomocy przy uzyskiwaniu odszkodowania po wypadkach przy pracy,
  • przeprowadzanie szkoleń dla pracowników,
  • doraźna pomoc związana z bieżącymi prawnymi sprawami występującymi w przedsiębiorstwie,
  • usługi konsultingowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. 

 

Wsparcie prawne dla przedsiębiorców

Posiadając przedsiębiorstwo oraz zatrudniając w nim pracowników stajesz się pracodawcą. Zachodzące między wami relacje określane są, jako stosunki prawne i reguluje je prawo pracy, którego to przepisy ustawodawca zamieścił w Kodeksie Pracy. Ten akt prawny pozwala dowiedzieć się m.in.: jakie masz prawa i obowiązki wobec osób, które zatrudniasz, jednak są tam także regulacje określające obowiązki i prawa pracowników. Omówione zostały również podstawowe zasady tej gałęzi prawa, kwestie umów o pracę, czasu pracy, wynagrodzenia za jej wykonanie, urlopy pracownicze, a także kwestie bezpieczeństwa i higieny pracy. Razem wszystkie te normy tworzą zespół reguł, których przestrzeganie w praktyce powinno byś priorytetem. 

 

Z pomocy prawnika korzystają nie tylko osoby prywatne, ale także przedsiębiorstwa. Kwestie prawne często są zawiłe, sformułowane skomplikowanym językiem, przez co można mieć problem ze zrozumieniem poszczególnych przepisów prawnych, czy zapisów umownych. Warto wtedy skorzystać z fachowej pomocy prawnika specjalizującego się w zakresie prawa pracy. Wybór takiego przedstawiciela powinien być poprzedzony wcześniejszą dogłębną analizą dostępnych ofert. Bowiem decyzja ta może wpłynąć na przyszły sukces w związku z tym każdemu przedsiębiorstwu powinna towarzyszyć myśl, że wybierając najlepszych sami stajemy się najlepsi. 

 

Karolina Mondel

 

Mail4business.pl
Twoje źródło wiedzy o biznesie

kontakt